Zaznacz stronę

Czasem mam wrażenie, że pedofilia jest początkiem zła, a nie jego końcem…

Przez kilkanaście miesięcy była WIĘZIONA i GWAŁCONA młoda dziewczyna. Sprawcą był ksiądz, zakonnik. Został usunięty ze stanu duchownego, skazany przez sąd. Sąd, już w dwóch instancjach zasądził wysokie odszkodowanie. Każdego człowieka ta sprawa mocno rusza. A jednak nie każdego. Jest w Polsce człowiek, dla wielu – niestety – autorytet, który postanowił wykpić wielką zbrodnię dokonaną na tej kobiecie. W swoim filmie [KLIK], mówi miedzy innymi tak: „Dostać milion złotych za molestowanie, że tam ktoś kiedyś wsadził rękę pod spódniczkę, no któż by nie chciał. Wiele pań za mniejsze pieniądze spódniczki podciąga. Milion złotych to przez całe życia taka panienka jedna z drugą może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. Żadne k..rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie, a co dopiero nasz biedny kraj – nie wiem, jak to wytrzyma”.

Ten człowiek nazywa się Stanisław Michalkiewicz i jest między innym felietonistą mediów o. Tadeusza Rydzyka. Mam nadzieję, że ojciec Tadeusz i ojcowie redemptoryści nie będą już korzystali z usług tego pana. Pomijam już to, że wypowiedzi na temat tej tragedii są poniżej jakiegokolwiek poziomu człowieczeństwa, zastanawiam się nad tym, jak człowiek z takimi poglądami może być słuchany, jako autorytet, przez miliony ludzi. Jak taki człowiek może przystępować do sakramentów? Nie wiem jak można z tragedii trzynastoletniej dziewczynki, brutalnie gwałconej i więzionej przez księdza tak się wyśmiewać? Jak można w ogóle dopuścić do siebie takie myśli o dziecku skrzywdzonym?

Michalkiewicz mówi: „Skutki społeczne tego wyroku będą bardzo daleko idące. Jestem pewien, że teraz panienki na wyścigi, jedna przez drugą będą sobie przypominać. Dotychczas tylko celebrytki sobie przypominały, jak były molestowane”. To zdanie kompletnie zaprzecza temu, co mówi Franciszek, coraz więcej polskich biskupów, jak choćby bp Andrzej Czaja w swoim liście do diecezji [KLIK], i zdrowy rozsądek, który każe nagłaśniać krzywdę ludzką, nie dla zemsty, ale dla sprawiedliwości i ochrony potencjalnych ofiar.

Mam nadzieję, że media o. Rydzyka i inne media przestaną zapraszać tego pana jako eksperta i felietonistę, mam nadzieję, że ten pan przestanie być kimś, na kogo opiniach, inni ludzie wyrabiają sobie pogląd na świat i rzeczywistość.

Nie wolno kpić z tak potwornej zbrodni jaką jest pedofila, nie można bronić sprawców pedofilii kosztem kolejnych cierpień zadawanych najmniejszym. Słowo kpin, słowo zrzucające winę na ofiarę jest słowem zabójcy i współwinnego zbrodni. To, co i jak powiedział Michalkiewicz, jest podobne do tego o czym mówił bp Andrzej w wywiadzie dla Radia Doxa [KLIK], kiedy wspominał rozmowę z księdzem pedofilem, który nie widział w swoich czynach żadnego zła.

Bardzo Was proszę nagłaśniajcie tę skandaliczną i do cna złą wypowiedź. Chrońmy dzieci i dorosłych nie tylko przed sprawcami bezpośrednimi, ale także przed słowami ludzi cynicznych i tak bardzo wypaczonych w swojej wierze.