Zaznacz stronę

Michelangelo_hands
SŁOWO
„Powiedzcie małodusznym: Odwagi! Nie bójcie się! Oto wasz Bóg, oto – pomsta; przychodzi Boża odpłata”.
Więc mówię Ci: ODWAGI! NIE BÓJ SIĘ!
Często sam jestem małoduszny, czyli tchórzliwy, bojaźliwy, zamknięty na perspektywy, ale chcę Ci powiedzieć raz jeszcze: NIE BÓJ SIĘ! Zacznij swoje życie przeżywać w świadomości tego, że to Bóg ma i jest ostatnim Słowem we wszystkim tym, co Cię straszy.
Wiem, powiesz pobożne życzenia, obrazy – jak choćby ten dzisiejszy z Izajasza – bajkowe i nie życiowe. Nie dajmy się nabrać na takie sceptyczne myślenie. Nie dajmy się nabrać na myślenie, że Bóg nas zwodzi miłymi obrazkami.
Dzisiejszy tekst z Izajasza dobrze odczytać w świetle tekstu z ewangelii. Mamy chorego, który sam nic nie mógł zrobić. Jego życie staje się właśnie inne, powiedziałbym bajkowe, wtedy kiedy inni wkraczają do pomocy. Czytając tę ewangelię, łatwo możesz się  zidentyfikować ze sparaliżowanym, jednak idź dziś tropem tych czterech przyjaciół chorego. Zdejmuj dachy, a wiec to wszystko, co blokuje innym dostęp do życia dobrego i radosnego. Wtedy Słowo Boże stanie się żywe przez Ciebie.
Jeśli myślisz, że jesteś są za słaby, że lepiej gdyby to inni się tym zajęli, przypominam Ci raz jeszcze Słowo Boga do Ciebie: ODWAGI! NIE BÓJ SIĘ!
Bóg nie stawia dziś przed Tobą żądania: masz być mocarzem. On nim jest. Bóg daje Ci dziś obietnicę, że Cię uzdalnia do dzieła, do pracy. To przeciwnik wmawia Ci, że jesteś kiepski, że nie dasz rady. Nie szukaj też siły i realizacji w wielkich projektach. One składają się z małych części – to kolejne kłamstw nieprzyjaciela, który sączy nam do głów myśl o tym, że liczą się tylko spektakularne dzieła, że mniejsze są dla mięczaków i mazgajów.
Masz wielką rolę w tej współpracy z Bogiem. On Ci ufa, teraz Ty zaufaj sobie.
Jezus mówi do chorego: „Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!” Po to spotykasz się na modlitwie z Panem, byś uzdrowiony poszedł z powrotem do swoich. Modlitwa się nie kończy znakiem krzyża – masz iść dalej z Nim i robić to co On robi: ofiarowywać się, łamać i innym dawać. Razem z Nim.
ODWAGI! NIE BÓJ SIĘ!