Zaznacz stronę

Od jakiegoś czasu kompletnie nie rozumiem Ojca wystąpień medialnych. Jednak zawsze wtedy mówię: to ojca zdanie, ma ojciec do tego prawo. Ja i wielu, kiedyś w Ojca wpatrzonych, wybieraliśmy milczenie (raz tylko pozwoliłem sobie na publiczny komentarz). Jednak dziś nie chcę i nie mogę milczeć. Wypowiedział się ojciec na temat filmu Sekielskiego, napisał ojciec wstęp do postu, w którym niby wyraża ojciec zrozumienie, jednak dalej jest już coraz gorzej.

Tak ojcze Leonie, jeden upadek, który nie jest jakimś kłamstewkiem, czy nawet grzechem przeciw ślubom, ale zbrodnią na dziecku, jest powodem do usunięcia księdza ze stanu kapłaństwa. Na ołtarzu kapłaństwa nigdy nie może – jako ofiara – zostać położone życie i dobro dziecka. Tak Ojcze Leonie, ten potworny grzech i zbrodnia, w porządku ludzkim, musi być mocno napiętnowana. Na szczęście tu się zgadzamy.

Jednak proszę, by Ojciec przestał szastać procentami, proszę by Ojciec przestał bronić pedofilów w sutannach, mówiąc: inni mają problem większy od naszego. Nie mają większego, bo nie o liczby tu chodzi, ale o cyniczne zło, ci oni, z Bogiem na ustach nie niszczą dzieci. A ojca post jest broniący tych, którzy wykorzystując Boga, zniszczyli ludziom nie tylko dzieciństwo, ale całe życie.

Film Sekielskiego nie dowala czarnym, może poza tym, że pokazuje prawdę o tym, że wśród nas są wilki w owczej skórze. Jeśli pokazanie takiej brutalnej prawdy nazywa ojciec dowaleniem, to tak – Sekielski nam dowalił, ale dowalił prawdą o tym, że zamiast życie chronić, to cynicznie, niektórzy z nas je zniszczyli.

Nie będę się już powoływał na Franciszka, który prosił dziennikarzy o ujawnianie tego zła, ale może choć głos polskich biskupów, którzy pod wpływam tego dokumentu przepraszają i proszą o wybaczenie, pomoże ojcu zrozumieć, jak źle ojciec broni ludzi zło czyniących, atakując posłańca, który pokazał w świetle dziennym zło ciemności.

Ojcze Leonie, nie wiem jak ojciec w takim wpisie może jeszcze powoływać się na bycie patronem przedszkola. To brzmi jak cyniczne śmianie się w twarz ofiarom, którym Tomasz Sekielski dał głos.

Nie Ojcze Leonie, tak nie można mówić, tak nie można nawet myśleć. W przeciwnym razie staje się po stronie morderców…