Zaznacz stronę

Mówimy, że to pierwsza komunia,ale tak naprawdę to dzień, w którym jesteście na Mszy Świętej, i pierwszy raz podczas niej przyjmiecie Pana Jezusa. Jego Ciało. 

Pan Jezus powiedział kiedyś, że mamy jeść Jego Ciało i pić Jego Krew, żebyśmy mieli w sobie życie. Trudne, nie? Spróbujmy się zastanowić co to dla nas znaczy.

Przyniosłem ze sobą dwie rzeczy, które mogą nam pomóc to zrozumieć. 

Najpierw pojemnik na śniadanie – rodzice dają nam na drogę, do szkoły, na wycieczkę jedzenie. Mama bardzo często mówi: musisz jeść, by rosnąć, mieć siłę do życia, do nauki, zabawy, by się uśmiechać. Kiedy człowiek nie je, boli go głowa, brzuch, słabnie, nic mu się nie chce. Nie uśmiecha się, jest smutny. 

Rodzice robią nam śniadanie, bo nas kochają, bo się o nas troszczą. Wkładają do tego pojemnika smaczne kanapki, do butelki nalewają smacznego soku, żebyśmy mieli siłę do nauki, do uśmiechania się, do życia. Oni nas kochają, dlatego się o nas troszczą. 

Wyraz ich miłości, pamięci i tego, że potrzebujemy jeść.

Druga rzecz, którą mam dziś, to także puszka z chlebem. Ale innym. Chlebem, który jak wierzymy jest Ciałem Pana Jezusa. Puszka pełna hostii, które za chwilę, podczas tej Mszy Świętej, staną się Ciałem naszego Boga. 

Pan Jezus też, jak nasi rodzice, z miłości, daje nam jedzenie na każdy dzień. Właśnie po to, byśmy żyli, czyli rośli, kochali, uśmiechali się. Kiedy jemy Jego Ciało, stajemy się coraz bardziej Nim. Myślimy jak On, kochamy jak On, chcemy dobra dla innych jak On. 

Tak, jak nasi rodzice robią nam śniadanie, bo nas kochają, tak On każdego dnia daje nam swoje Ciało, byśmy widzieli, że Bóg jest miłością, że jest dobry. 

Czasem, kiedy wracamy z długiej wycieczki do domu, to na stole leży przygotowane już pyszne jedzenie. Mama lub tato przyszykowali nam coś, co da nam dużo siły i radości. 

Czasem w życiu, też wracamy z jakiś trudnych wydarzeń, kiedy jesteśmy bardzo smutni, czasem nie widzimy nadziei i chce się nam płakać. Pan Jezus też dla nas przygotowuje posiłek – to jest komunia święta. 

Pamiętajcie, że zawsze Bóg będzie Was kochał, bo zawsze jest dobrym Bogiem. I zawsze będzie Was chciał tutaj nakarmić. Przychodźcie. 

Jaki jest nasz Bóg? Powiedzcie głośno to, czego się uczyliśmy razem.

Tak, On jest dobry, On Was bardzo kocha. Nie zapomnijcie o tym.