Zaznacz stronę

Jak wiecie przeżywam teraz tzw. III probację (KLIK), której miesiąc jest już za nami. W tym pierwszym miesiącu odświeżaliśmy sobie Ignacego Loyolę, a przy okazji patrzyliśmy też na drogę każdego z nas. To był czas wyłączenia się z normalnej codziennej jezuickiej roboty w miejscach, w których żyliśmy do tej pory (Warszawa, Dania, Wrocław, Kraków, USA), by dać sobie trochę czasu. Wcale nie jest łatwo tak po prostu zajmować się tylko sobą:-).

Przed nami kolejny etap, który rozpocznie się jutro. Wyjeżdżamy na miesiąc z Jastrzębiej Góry do Suchej, koło Bydgoszczy. Tam w lesie, będziemy odprawiać swoje miesięczne rekolekcje ignacjańskie. Jezuici zasadniczo odprawiają je w całości dwa razy w życiu. W nowicjacie – na początku drogi, i później po latach – podczas III probacji.

Po powrocie, w kwietniu rozjedziemy się miesiąc prób (hospicja, afrykańskie i armeńskie misje, domy rekolekcyjne, przytułki). Ja, jak już pisałem będę w Hospicjum Jana Kaczkowskiego.

Po próbach (maj i czerwiec) zjeżdżamy znów do Jastrzębiej, by studiować nasze Konstytucje i prawo.

Zakończymy w Warszawie Falenicy krótkimi rekolekcjami, by później w pierwszej połowie lipca pojechać tam, gdzie wyślą nas prowincjałowie do dalszej pracy. Gdzie – o tym dowiemy się oficjalnie w maju.

Piszę Wam dziś o tym, bo od jutra rana (w związku z rekolekcjami) znikam z internetowych przestworzy. Profile na: FB, TT, Instagramie zostają zawieszone (proszę nie snuć teorii spiskowych) do 16 marca. Odpocznijcie ode mnie:-) Wszystkich bardzo tęskniących zapraszam do zakupienia (podobno ma być w I połowie marca) książki Bóg jest dobry (KLIK) – myślę, że dla samego wstępu, który napisał Adam Szustak OP – warto:-).

A tak całkiem poważnie: proszę Was o modlitwę na czas rekolekcji. To ważny czas i myślę, że nie będzie łatwy. Proście Boga bym miał odwagę spotkać się ze samym sobą i z Nim. Módlcie się też za moich 7-miu Braci (Piotra, Krzyśka, Jurka, Roberta, Matthew’a, Jarka i Maćka) oraz za naszego prowadzącego – Ryszarda. 

Bardzo Wam dziękuję i do usłyszenia w połowie marca. Pamiętajcie, że #BógJESTdobry.