Zaznacz stronę

Polonia Christiana znów robi zamieszanie [KLIK]. Tym razem pojawiła się petycja do biskupów polskich by byli wierni nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa.

Okazją do tego są prace polskich biskupów nad wytycznymi duszpasterskimi płynącymi z papieskiej Adhortacji Amoris Laetitia. Środowisko PCh podnosi larum, że w innych krajach (np. Niemcy) biskupi wprowadzają nauczanie sprzeczne z tradycyjnym nauczaniem Kościoła dotyczącym nierozerwalności małżeństwa.

Fakty są takie, że żaden Episkopat na świecie nie podważa nierozerwalności małżeństwa. Franciszek w swojej adhortacji także tego nie robi. To, o czym między innymi mówi AL i wytyczne episkopatów to nic innego jak apel do odwagi, by indywidualnie rozeznawać, czy w przypadków konkretnych par można dopuścić ich do komunii świętej. Rozeznanie tego i ewentualne dopuszczenie tych par do komunii nie jest podważaniem nauczania o nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Jest pytaniem się o dyscyplinę dopuszczania ludzi do sakramentów, a ta nie jest dogmatem wiary.

Ludzie z środowiska PCh celowo wprowadzają zamieszanie i dopuszczają się manipulacji, by dalej podkopywać autorytet papieża Franciszka. Zastanawiam się tylko w jakim celu to robią?