Zaznacz stronę

Serce Jezusa, w którym sobie Ojciec bardzo upodobał, zmiłuj się nad nami.

Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie (Mk 1, 4-11). Nie ma syna bez ojca. Owszem bywają ojcowie, których nie chce się znać, pamiętać, ale są. Jednak każdy z nas ma ojca.
W sercu każdego z nas jest wpisane pragnienie usłyszenia czegoś takiego, co usłyszał Jezus. Skończył okres w swoim życiu, w którym żył jak jeden z wielu. Podejmuje decyzję o nowej drodze, zostaje Rabbim i wyrusza w nieznane. Nie ma Ewangelii, jako podręcznika. Wszystko się po prostu dzieje. Na początku staje w szeregu z innymi ludźmi i przyjmuje chrzest janowy. I tu Ojciec robi z jednej strony coś normalnego, ale w świecie ludzi wcale to nie jest takie oczywiste (tak wtedy też nie było). W sposób uroczysty, publiczny przyznaje się do swojego Syna i potwierdza swoją dumę z Jego powodu.

Po tym wydarzeniu poszedł realizować swoje powołanie, wiedział że Jego Ojciec potwierdził Jego Synostwo, co za tym idzie Jego męskość i w końcu misję. To dało siłę.
Większość z nas nie ma tego szczęścia, niektórzy całe życie nie tyle czekają, co marzą o takim potwierdzeniu. Nie tylko w domysłach, marzeniach, ale o publicznym przyznaniu się do nas przez ojca i usłyszeniu, że jest z nas dumny. Dla wielu z nas nigdy to nie będzie osiągalne. I tu jest też nasza nadzieja. Mamy dobrego Ojca, który jest z nas dumny. Każdego dnia do Twojego serca wpisuje na nowo to jedno jestem z Ciebie dumny, mam w Tobie upodobanie, będę walczył o Ciebie i o to byś osiągnął Szczęście.

Wiedz, że Ojciec jest z Tobą każdego dnia, w każdym momencie. Wiem, że jest wiele takich sytuacji, w których ciężko w to uwierzyć, tym żyć. Jest wiele takich przestrzeni, w których czujesz się przez Niego opuszczony. Ale to nie jest prawda, On nigdy nie zapiera się swoich dzieci. Nie wiem, jak wytłumaczyć cierpienie w Twoim życiu, jak połączyć Jego Miłość do nas z tym, co wielokrotnie nas w życiu przerasta. Ale wiem, że On nigdy nas nie zostawia. I nieustannie wypowiada nad nami – jestem z ciebie dumny. On myśli inaczej niż my. W życiu Jezusa też był krzyż, choć Ojciec nigdy nie cofnął swojego Słowa. Ojciec jest przed synem. To syn jest podobny do swojego taty. Twój ojciec, ten który nie ma odwagi ci powiedzieć, że jest z Ciebie dumny, jest dobrym człowiekiem, który też na to oczekuje.

Panie Jezu, proszę Cię bym potrafił swojemu tacie przebaczyć to, że mi ‘tego’ nie powiedział.
Panie Jezu, proszę Cię za mojego ojca, byś dotknął i jego serca, aby i on doznał Twojego uzdrowienia i przemiany.
Panie Jezu, przyjdź do mnie z Ojcem i powiedzcie nade mną „Tyś jest mój syn umiłowany, w tobie mam upodobanie”.
Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze, według Serca Twego!