Zaznacz stronę

Od 25 lat, w styczniu, gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób.

Jednak od zeszłego roku do sporu włączyła się władza. W tym roku, postanowiono wplątać do rozgrywki Caritas, ale jak się okazuje Caritas Ordynariatu Polowego. Przyszedł rozkaz – żołnierze muszą działać. Sytuacja jest tak głupia i kuriozalna, a zarazem groźna, że Caritas napisała niniejsze OŚWIADCZENIE wyjaśniające.

Dwa dni temu Pan Górski wydał dwa odcinki kabaretu, drugi jest pod znamienitym tytułem: „Zarządzanie przez kryzys”. Kryzys nie obejmuje już tylko polityków, ale zaczyna być sposobem do skłócania wszystkich ze wszystkimi.  Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz Syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP.

Nie wiem kto ostatecznie decyduje i podejmuje decyzje, ale drogi Panie, droga Pani – proszę Was przestańcie rozgrywać i dzielić. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Serio – jeśli bardzo chcecie pomóc szczerze Syryjskim rodzinom to nie róbcie tego w taki sposób.

A tutaj jest II oświadczenie Caritas Polska