Zaznacz stronę

Jemy, żeby się rozwijać, mieć siły, rosnąć, by po prostu żyć, ale też by razem być.

Msza Święta to czas, w którym Jezus nie tylko chce do nas mówić, ale nas karmić – dawać nam jedzenie. Byśmy mieli siłę do dobra, do kochania innych. Byśmy tu usłyszeli dobre słowa i zjedli najlepsze jedzenie – Jego Samego.

Byliście kiedyś głodni? Tak naprawdę? Ja szedłem kiedyś z kolegami na pielgrzymkę bez pieniędzy. Byliśmy bardzo głodni – jedliśmy na przykład znalezioną w rowie czekoladę, a nawet w pewnym momencie jadłem trawę. Byliśmy naprawdę głodni. Człowiek, kiedy jest głodny może robić złe rzeczy.

Kiedy człowiek ma głodne serce, może robić złe rzeczy. Być niemiłym, dokuczać, obgadywać, bić innych.

Przyniosłem dziś na kazanie playsation. Dostałem je w piątek od Marysi i Łukasza – to rodzice Kuby, który miał 11 lat. Kuba jest już w niebie. Zrobił sobie coś złego, bo jego koledzy i koleżanki bardzo mu dokuczali, wyrządzili mu dużo zła i Kuba nie dał rady iść dalej.

Dziś też dostaniecie różne prezenty, będziecie się cieszyć z gości. Jednak dziś pierwszy raz dostaniecie najważniejsze jedzenie w życiu – Pana Jezusa. Karmcie się nim często, by mieć siły do robienia dobra, do tego, by nie być złośliwym dla innych, do tego by chcieć się cieszyć. Pamiętajcie nie chodźcie głodni, bo głodny człowiek to zdenerwowany człowiek. A zdenerwowany człowiek potrafi robić złe rzeczy, które potrafią innych bardzo zasmucić, a nawet zabrać im nadzieję.

Niech Wasze serca nigdy nie będą głodne. Przychodźcie do Jezusa by Was karmił, byście mieli siłę do kochania. On dziś Was karmi Sobą i bardzo Was kocha, dlatego został z nami w chlebie.

To trudna wiara, ale zobaczcie podobnie jest z chlebem i innymi rzeczami, które jemy. Dopiero po czasie widać, jak urośliśmy, zmądrzeliśmy, jak się zmienia nasze ciało. Potrzeba czasu.

Dzisiaj jest dzień wielkiej radości, sam Jezus będzie w Was. Dlatego po przyjęciu komunii uklękniemy na chwilę i podziękujemy Mu za to, że z nami jest. Pamiętajcie też, że przyjmujemy Go razem, znaczy tyle, że musimy innych dostrzegać, pomagać im i próbować nie być dla innych przykrymi. On nam będzie w tym pomagał, bo nam obiecał, że z nami będzie do końca świata. Jest z nami także w komunii.

Jaki jest nasz Bóg? Powiedzcie głośno to, czego się uczyliśmy razem.

Tak, On jest dobry, On Was bardzo kocha. Nie zapomnijcie o tym.