Zaznacz stronę

„Królestwo Boże jest jak…” – kiedy Jezus opowiadał o tym czy m jest Królestwo jaki jest Ojciec, używał różnych obrazów. A to porównywał Ojca do pasterza, a to do kobiety, a innym razem do… ojca.
Siostry z Broniszewic – jedne z najpiękniejszych kobiet w Polskim Kościele, założyły czapki krasnali i stały się… św. Mikołajem.
Mój tato przez lata malował z papieru czerwoną maskę na św. Mikołaja, takie były czasy, że nic nie było, więc robił ją sobie sam.
Na serio nie ma sensu udowadniać wyższości jednego przebrania nad drugim. W tym dniu najważniejsze jest dobro, które sobie dajemy, by pokazać drugiemu, że go kocham, że jest dla mnie ważny. Edukacja jest szalenie ważna, wiedzę trzeba przekazywać, ale nie ma najmniejszego sensu kolejna bijatyka, w której my – katolicy pokażemy kto ma rację.
Idę dziś dołączyć do akcji Radia Doxa – będę oddawał, obok innych krew. Założę się, że Radio nie wystawi Mikołaja w stroju biskupa, a raczej będzie miał jakieś elementy krasnala. Mam się obrażać, tłumaczyć, wojować? Nie zamierzam. Zresztą śmieszy mnie to, kiedy księżą wojujący z krasnalem, swojego parafialnego Mikołaja ubierają w strój biskupa, ale na twarz i pod mitrę wciskają mu komercyjną, białą brodę i włosy, żywcem zdjęte z krasnala:-)
Daj dziś ludziom dobro, nie kolejną wojnę.